Bu estetikler erkekler için

Written by on 27 Temmuz 2017

Estetik cerrahinin günden güne ivme kazanan yükselişi, erkeklere özel estetik vücut planlamasının yapılmasına da vesile oluyor. Op. Dr. Bülent Cihantimur, jinekomasti ve karın kası estetiği hakkında bilgiler verdi.

Jinekomasti operasyonu artık çok kolay

Op. Dr. Bülent Cihantimur , “ meme büyüklüğü sorunu yaşayan erkek hastalarımıza eskiden, bu alandaki tüm dokunun çıkarılması işlemi yapılırdı ve bu da çökmelere ve estetik dışı görüntülere sebep olurdu. Fakat artık jinekomasti operasyonlarında noktasal girişlerle, içerideki yağı eritip, dışarıya alıyoruz. Eğer memede kistik bir doku varsa, minimal kesintilerle çıkarılabiliyor. İz kalmadığı gibi hastamız hemen ertesi gün sosyal hayatına dönüş yapabiliyor” açıklamasında bulundu.

Baklava karın kasına kavuşmak mümkün

Baklava karın olarak da anılan karın kası estetiği, liposculpture tekniği kullanılarak yapılıyor diyen Cihantimur “ mevcut kasların kıvrım yerleri üzerindeki yağ tabakasına işlem yapıyor ve bu alanı inceltiyoruz. Bu, kasların belirgin hale gelmesi sağlanıyor ve baklava gibi dilimler oluşturuyor. Eğer karın bölgesinde yağlanma oranı fazla ise, yüzeysel yağın bir bölümü alındıktan sonra yine aynı şekilde kıvrım yerlerine karın kası tasarımı gerçekleştiriyoruz” ifadesinde bulundu.

 


radyorays.com

Radyo Rays

Current track
TITLE
ARTIST